Market Otomasyon Sistem Çözümleri

Mağaza sektörü için barkod otomasyon sistemi; barkod alt yapısına sahip bir otomasyon yazılımı, bilgisayar, barkod yazıcı, barkod okuyucu, tartılı ürün satışı için terazili kasa, depo sayımları için el terminali, üzerine fiyat etiketi yapıştırılması zor olan küçük ürünler ve çok sayıda ucuz maliyetli ürünler için fiyat gör cihazı ve bu donanım / yazılım arasındaki bağlantıyı içerir. Aynı süreç RFID teknolojisi ile yapılandırılması halinde, RFID okuma ve algılama yeteneğine sahip cihaz entegreleri ile sistemi yapılandırabilirsiniz.

Marketçilik gibi ürün sirkülasyonunun çok fazla olduğu sektörlerde fiyat etiketlerinin yanlış basımından kaynaklanan hatalar ve fiyat güncelleştirmede meydana gelen yanlışlıklar nedeniyle etiket ve satış noktası fiyat farklılıkları gibi birçok sorun yaşanmaktadır.


Zamanın çok önemli olduğu ve aktif ticaret gerçekleşen marketlerde bu türden hataların gerçekleşmesi; büyük ölçekli maddi kayıplara neden olur ve müşteri gözünde firma imajı zedelenmiş olur.


İnsan kullanımından kaynaklanan hataları en aza indirme maksadıyla geliştirilen Barkod Teknolojisi kullanarak sisteminizi kolayca ve güvenli bir şekilde kontrol altına almış, her an istediğiniz raporlara ulaşabilme rahatlığına kavuşmuş olursunuz.

Markete giren ürünlerin hatasız bir şekilde stok girişlerini yapmak ve market içindeki takibini satış noktasına kadar sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek market sektörü için zaman ve iş gücü kaybına neden olan bir süreçtir.


Barkod sistemi ile stokların sisteme girişi, takibi, stok sayımı ve satışı pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmekte ve istenilen analizler anlık olarak raporlanabilmektedir.  Zaman kazancını nakite döndürmenin en güvenli yolu Barkod Otomasyon Sistemlerinin aktif kullanım yoludur.

Mağaza Barkod Otomasyon Sistemleri Çözümlerimiz ile;

» Sınırsız sayıda Cari ve Stok açarak kolayca takip edebilirsiniz.

 
» Pcpos, bilgisayardan satış mantığıyla perakende satış işlemlerinizi zaman kaybetmeden seri halde gerçekleştirebilirsiniz.


» Bilgisayara bağlayacağınız bir yazıcıyla satışı gerçekleşen ürünlere ait ister fatura, ister fişinizi rahatlıkla kesip müşterilerinize sunabilirsiniz.


» Renk ve beden takiplerinizi zorlanmadan basit adımlarla takip edebilirsiniz. 


» Stoklarınızda biten veya azalan ürünleriniz için programın size uyarı ve hatırlatma vermesini sağlayabilirsiniz.


» Vermiş olduğunuz siparişleri sisteme girip kontrol edebilir ve siparişlerinizin gelmesi durumunda kolayca faturalandırarak depoya girişini sağlayabilirsiniz.


» El terminalleriyle kolayca mağaza sayımı yapabilirsiniz. Detaylı raporlar sayesinde karlılık analizi yapabilir, deponuzdaki ürünleri listeleyebilir ve bu ürünlerin karlılık oranını ölçebilirsiniz.


» Gün sonlarında toplam satış tutarınızı, ne kadarının nakit ne kadarının kredi kartıyla yapıldığını ve indirim tutarlarınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.


» Birden fazla kullanıcı açarak her kasiyerinizin kullanıcısını ve şifresini ayırabilir, yetki sınırlandırması yapabilirsiniz.


» Belli bir indirim oranını aşmaması, iptal işlemi yapmaması, ve istemediğiniz modül ve bölümleri görmemesini sağlayabilirsiniz.

 

Nokta Bilgisayar;


Market Barkod Otomasyon Çözümleri konusunda;  yapı malzemelerinden, şarküteri ve marketlere kadar her türlü toptan ve perakende sektörüne hizmet vermektedir.


İşletmenin yapısına ve işleyişine en uygun çözümü sunup sistem kurulumu ve eğitiminden sonra gerekli teknik desteği sağlamaktadır.